FANDOM


Łowca to Śmiertelnik w Świecie Mroku, który jest świadom istnienia Nadnaturalnego świata i potworów i podjął się Czuwania. Najczęściej, wywołane jest to poważną traumą przy pierwszym spotkaniu z Nadnaturalnym, bardzo często dotykające jego bliskich lub jego samego.

Większość łowców często pracują samotnie, jednak czasem łączą się w Komórki oraz dołączają do Zmów lub Konspiracji. Łowcy przynależący lub tworzący komórki ochraniają mały obszar, taki jak miasteczko, dzielnica miasta lub święte miejsca przed istotami nadnaturalnymi. Alternatywnie, mogą poświęcić się polowaniu na określony rodzaj stworzeń, takie jak wampiry, wilkołaki, magowie, i tak dalej.

Łowcy, którzy stają się szczególnie dobrzy w tym, co robią lub zbiorą wystarczającą liczbę sojuszników i wpływów mogą mieć dość szczęścia by rozszerzyć swą strefę zasięgu działań poprzez Zmowę, sieć łowców, którzy działają na danym regionie lub na rzecz wspólnego celu. Najbardziej wyjątkowym (albo nieszczęsnym) łowcom może być oferowane miejsce w Konspiracji, światowej organizacji z dużym zasięgiem i wpływem.

MoceEdytuj

Przeciętny łowca jest całkowicie i zupełnie śmiertelny; łowcy w odróżnieniu od innych typów postaci, które pojawiają się w Świecie Mroku, nie mają nadprzyrodzonych zdolności; jedynym przywilejem łowcy jaki posiada to specjalny bonus, dowolny specyficzny dla łowcy Atut oraz prosta świadomość z czym on walczy. Łowcy, częściej niż jakikolwiek inny typ postaci, musi polegać na rozumie, ostrożności i jedności swej grupy by osiągnąć swoje cele.

Wyjątkiem od tej reguły są Łowcy działający w konkretnej Konspiracji. Ci z chociaż jedną kropką statusu wewnątrz konspiracji uzyskują dostęp do Uposażenia, specjalnych zestawów sprzętu, dyscyplin, błogosławieństw lub innych korzyści związanych z tą grupą, które tymczasowo umożliwia łowcy posiadanie mocy równych lub podobnych do tych istot ciemności. Jednakże, Uposażenie również narzucają surowe kary, kiedy są stosowane, powodując wszelkiego rodzaju skutki uboczne, od obłędu aż po natychmiastową śmierć w wypadku kiedy obróciły by się przeciw osobie ich używającej.

Rola wewnątrz ŚwiataEdytuj

Większość Zmów i Konspiracji łowców dąży do wyeliminowania stworzeń ciemności. Niektórzy z nich są niewybredni w swym wyborze co trzeba zniszczyć, podczas gdy drudzy są skupieni jednemu lub dwóm gatunkom, z wampirami, magami i demonami otrzymującymi największą uwagę. Istnieją nieliczne grupy, które rozpoznają, że nie wszystkie nadprzyrodzone istoty lub typy istot są z natury złe lub złowrogie, i gotowe są mi zaoferować możliwości odkupienia lub pokuty, albo nawet zawiązać na tymczasowe sojusze z nimi, by uzyskać więcej informacji.

Mimo całego ich poświęcenia, wiele grup łowców pozostaje niezwykle niedoinformowanych odnośnie z czym tak naprawdę walczą; wielu wciąż podąża wedle wskazówek ze starych mitów i podań ludowych podczas swych łowów. Kilka Zmów i Konspiracji mają na uwadze naukowe podejście, chcąc wytłumaczyć nadnaturalne za pomocą logiki. Niektóre grupy to po prostu ich nie obchodzi; chcą wybić stworzenia ciemności najszybciej jak to tylko możliwe i gotowi są działać na oślep, a nawet strzelać.