FANDOM


Żywiołak (ang. Elemental), to Odmieniec uosabiający żywioły. Słowo żywioł jest tu jednak traktowane względnie, gdyż dotyczy każdej formy materii i energii. Prócz czterech klasycznych żywiołów, metalu i drewna występującego dodatkowo wśród żywiołów chińskich i piorunu nie występującego w poprzednich kulturach a uznawanego w Japonii, mamy mróz, piasek, dym, czy toksyny. Żywioł z jakim Żywiołak jest połączony, wpływa na jego wygląd i wskazuje jaką funkcję mógł on pełnić w Arkadii. Przykładowo, Żywiołak ognia o świecących oczach i płonących włosach mógł być używany jako lampa lub latarnik. Żywiołaki często mają problemy z kontaktami międzyludzkimi. Nie jest to ich winą. W Faerie, rzadko zdarza się by któryś z nich był traktowany inaczej niż rzecz. Przedmiot którego się używa, a nie osobą z którą można rozmawiać.

Kontraktem tego pozoru jest Kontrakt Żywiołów.

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli potrafisz, rozbuduj go.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki