FANDOM


Fae to jedno z określeń Prawdziwych Fae, zwanych też szlachtą albo opiekunami. Termin fae (pisane z małej litery), odnosi się do wszelkich istot z Arkadii i gęstwiny, oraz tych które miały z nimi styczność jak Odmieńcy, czy Gobliny. Odnosi się też on ich magii czy wpływu na innych - jak "magia fae" czy "fae-tknięci".

Słowiańskie fae ( materiał fanowski )Edytuj

Ludy słowiańskie nie wykorzystują tego określenia bo jest dla nich zbyt obce. Wolą rodzime bog/bogi, z którego choć wywodzi się wyraz Bóg, ma konotacje w języku prasłowiańskim z takimi koncepcjami jak los, pomyślność czy sukces. Nie wspominając o samych bóstwach które powstały z tych idei. Polscy czy rosyjscy Zagubieni dużo częściej będą mówić że "spotkali w Gąszczu boga" czy "nauczyli się magii bogow" ( pisownia celowa ) niż "odbyli spotkanie z fae". Więcej o tym użyciu można poczytać tutaj .

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki