FANDOM


Kłamstwo to świat jaki znają Śpiący - świat bez cudów, bez mocy i bez potęgi, ale także świat bez potworów. Świat w którym jesteś nieświadomym więźniem swego umysłu, niewolnikiem Egzarchów.

Zakony różnie interpretują koncepcje Kłamstwa - w ekstremach znajdują się Srebrne Szczeble i Wolna Rada. Théarchowie uważają, że CAŁY świat jest Kłamstwem - wszystkie niepowodzenia, twoje problemy, wszystko co cię otacza jest ułudą i prawda jest tylko Gnoza. Reszta wyjdzie na jaw, kiedy Trony Rzeczywistości zostaną odebrane Fałszywym Bogom, a Przebudzeni zdobędą Nieziemskie Krainy.

Z drugiej strony, Libertyni, uważają, że Kłamstwem jest tylko to, że ludzkość jest nieświadoma Magii - przecież, jak wszyscy dobrze wiedza, nie ma potężnych Arcymagów w niebiosach, bo Mit Atlantydzki to tylko wymysł ortodoksji. Wolna Rada uważa, że to co Srebrne Szczeble uważają za część Kłamstwa jest właśnie najbardziej magiczne i Nieziemskie, stąd ich pociąg do Ars Nova, szukania Magii w świecie Śpiących.

Reszta Zakonów jest gdzieś pomiędzy, uważając, że ludzkość nie zapomniała do końca Prawdy, albo odbiera jej echa, ale starannie odsiewając ziarno od plew.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki