FANDOM


Przebudzony, Czyniący czy Mag to wszystko określenia na Śmiertelnika, który doznał Przebudzenia i od tej pory może korzystać z Nieziemskiej Magii. Pierwsze określenie wywodzi się od samego faktu doznania przez niego Przebudzenia, drugie od tego, że za pomocą swej Woli, może on zmieniać rzeczywistość, a trzecie od popularnego określenia na ludzi posiadających takie zdolności. Rzadziej używanymi określeniami to czarodziej czy też czarownik, gdyż w Upadłym Świecie są one niejednoznaczne, zwłaszcza gdy istnieją w nim Wiedźmy.

Przebudzonego od Śpiącego odróżnia przede wszystkim posiadanie Gnozy czyli Oświecenia i więzi z Nieziemską Krainą. Za jej pomocą może on korzystać z Arkan, czyniąc swą magię. Dzięki Gnozie nie jest on też podległy Klątwie Uśpienia oraz posiada Nimbus.

Podczas Przebudzenia, jego dusza dostaje Ścieżkę dzięki której kroczy do Wstąpienia. Najczęściej też dołącza on do Mistycznych Zakonów, gdzie odnajduje swe powołanie jako Mag.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki