FANDOM


"Sieć Zero" (ang. Network Zero) to zmowa łowców składająca się z kontaktów w ramach sieci Internet, którzy zrobią wszystko, aby korzystając z mediów ujawnić prawdę o tajemniczych stworzeniach nocy.

HistoriaEdytuj

22 września 1991 roku, filmowiec amator, Jim Harrison nadał trzy filmy krótkometrażowe, które otrzymał anonimowo, a które ukazywały nagranie czegoś, co zdawało się być efektami specjalnymi niemożliwymi do osiągnięcia za pomocą technologii obecnej dekady. Duży zdziczały pies biegający na dwóch nogach w okolicach Filadelfii. Człowiek, który był zamazany, a następnie zamienił się w mgłę. Stworzenie z mackami dosłownie wyciągające się z ziemi i ku niebu. Próbując wyjaśnić jak te filmy zostały zrobione, Jim nie znalazł żadnych dowodów na wykorzystanie efektów specjalnych.Publikują materiały za pomocą kablówki w Dallas, w Teksasie, podał też informacje kontaktowe, gdzie można było wysyłać jakieś dziwne lub dziwaczne materiały, które jego widzowie mogli sfilmować lub nagrać.

Do czasu kiedy Network Zero powstała oficjalnie jako strona internetowa w 1999 roku, Harrison miał zebraną całą bibliotekę ponad 74 filmów, wszystkie przedstawiające dziwaczne osobliwości niemożliwe do stworzenia za pomocą współczesnych technologii FX. "Tajna Częstotliwość" rozprzestrzeniła się od kablówki do światowego internetu, z kontaktami od Alaski do New Delhi. Od czasu rewolucji sieci 2.0, łatwe do przenoszenia kamery w telefonach i odtwarzaczach MP3 umożliwiła użytkownikom szybkie i łatwe przesyłanie, jak i publikowanie materiałów z praktycznie każdego miejsca na świecie.

CeleEdytuj

Użytkownicy Network Zero są oddani prawdzie; chcą by każdy dowiedział się o tych przerażających rzeczach, które publikują. Niektórzy robią to z troski, inni jedynie dla osobistej chwały. Niektórzy aktywnie poszukują tych stworzeń by je nagrać i zabić. Inni stali się niezwykle dobrzy w rozpoznawaniu jak zidentyfikować niektóre rodzaje stworzeń na filmie i wymyślili sposoby jak udowodnić, czy dany materiał jest prawdziwy lub fałszywy.

OrganizacjaEdytuj

Harrison nadal pozostaje u steru,jednak poza tym jest to tak zorganizowane jak tylko anonimowa sieć może być zorganizowana. Użytkownicy zyskują reputację dzięki nagraniom, które publikują lub ich zdolności do analizowania wątpliwych filmów. Dzięki swej wysoce zdecentralizowanej natury, użytkownicy Network Zero posiadają szeroki wybór opcji do swej dyspozycji, od zaopatrywania komórek łowców w informacja, aż do otaczania siebie innymi łowcami by zdobyć najlepsze materiały.

Wewnątrz tej 'zmowy' istnieją trzy duże sekcje grupowe, które stały się poniekąd głównymi obliczami grupy i często organizują się w "ekipy" (ang. Crews).

Record Keepers są niczym profesjonalni dziennikarze, w tym że zrobią wszystko by po prostu zgłosić dowody tego co nagrali/zapisali, bez żadnych modyfikacji.

Armia Prawdy (ang. The Army of Truth) wykracza ponad to, robiąc wszystko w celu wypuszczenia prawdziwych informacji o Mroku na świat, posuwając się nawet tak daleko, jak piractwo kanałów danych i korzystanie z wiralnych memów internetowych w celu szerzenia prawdy, jednocześnie będąc jedną z najsilniej uzbrojonych ekip.

Secret Keepers są całkowitym przeciwieństwem. Zamiast włamywać się do przekazów wiadomości na kablówkach i stronach internetowych, członkowie tego ugrupowania wolą gromadzić swoje dane, czekając na odpowiedni moment, żeby je wypuścić na świat.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki