FANDOM


Proximus (l.m Proximi) to Lunatyk który został obdarowany Błogosławieństwami i Klątwą. Te pierwsze to Roty, tak głęboko zakodowane w jego Wzorcu, że może on z nich korzystać jak z mocy nadnaturalnych, bez posiadania Arkan czy Gnozy. Ta druga to mistyczny Nakaz, który zabrania mu lub zmusza do pewnych działań, albo sprowadza na niego nieszczęście.

Prawie zawsze, Proximus należy do jakiejś Dynastii, które mają już z góry określone Błogosławieństwa i Klątwę. Czasem jednak, Proximus może się przypadkowo "narodzić", jako początek nowej Dynastii, poza jakąkolwiek wcześniejszą z Rodzin.

Magowie znani są z łaczenia się w Proximusami w pary ze zwględów eugeniki - podobno Proximus ma większe szanse na Przebudzenie a jego potomstwo na zostanie Czyniącym.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki