FANDOM


Słabości, to dziwne zasady dotyczące fae o wysokim poziomie Dziwu. Słabości dzielą się na tabu i zguby. Te pierwsze, to nakazy i zakazy uaktywniające się w specyficznych sytuacjach. Drugie natomiast są czymś co czyni Odmieńcowi krzywdę (mogą to być zarówno przedmioty jak i istoty). Przykładem tabu może być zakaz odzywania się w obecności kotów, lub nakaz proszenia o wpuszczenie, przed wejściem do czyjegoś domu. Zguby to rany zadawane przez styczność z niektórymi rzeczami lub istotami, np. szkłem, różami, czy ludźmi o zielonym kolorze oczu. Prócz tego, słabości dzielą się na mniejsze i większe. Częstość występowania sytuacji, lub powszechność przedmiotów/osób przydzielają słabość do odpowiedniego poziomu. Złamanie tabu kosztuje punkt siły woli na scenę w przypadku mniejszego tabu i jeden na turę w przypadku większego. Styczność z mniejszą zgubą to punkt lekkich obrażeń na turę, z większą - punkt obrażeń poważnych na turę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki