FANDOM


Ukryte (ang. Covert ) zaklęcie to czar, który jest wyjaśnialny jako "naturalne zjawisko" (także tych o nadnaturalnej przyczynie) z punktu widzenia praw Upadłego Świata, tych jawnych i tych ukrytych dla Śpiących. Jest to jeden z dwóch Aspektów efektu. Przez ortodoksów z Zakonów, czary Ukryte spełniają "szablon rzeczywistości" nałożone przez Egzarchów na początku ich rządów. Niektórzy z Przebudzonych o naukowym światopoglądzie, tacy jak członkowie Wolnej Rady i kilku Apostatów, wolą widzieć różnice między wulgarną i ukrytą magią jako pytanie o prawdopodobieństwo, i naturalne prawa fizyki przeciw nadnaturalnymi prawami fizyki. Innymi słowy: pod większością warunków, rzeczy spadają w dół, do środka najabardziej masywngo obiektu w ich okolicy. Kiedy niektóre procesy w świecie Śpiących mogą to zmienić, są one poprzedzone łańcuchem wydarzeń wyjaśnialnych przez zwyczajną naukę. Wulgarna magia przeskakuje od razu do środka tych procesów, że tak to ująć, tworząc efekt bez racjonalnej przyczyny.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki