FANDOM


Włości to grupy społeczne zrzeszające Odmieńców, które są powiązane z terenem przez nich zajmowanym. Na określonym terenie (domyślnie miasto) zazwyczaj jest jedna włość. Wyjątkiem są miejsca gdzie toczą się walki o wpływy, istnieje zbyt duża różnica kulturalna pomiędzy Zagubionymi, lub po prostu dwie włości rozrosły się i nachodzą na siebie. Każda włość ma swoje specjalne miejsca. Bezpieczne tereny, gdzie każdy może się schronić, miejsce gdzie podejmowane są decyzje odnośnie polityki i zarządzania, kluby i bary gdzie najchętniej się spotykają członkowie włości. Głównym celem włości, jest zapewnienie bezpieczeństwa zamieszkującym je Odmieńcom i swobodny dostęp do dóbr. Członkowie włości mogą żądać zapłaty za swoje towary i usługi, muszą jednak pomóc sąsiadom w razie większego zagrożenia. Ustrój w jakim funkcjonują włości, zależy tylko i wyłącznie od woli Odmieńców je zamieszkujących. Wśród Dworów pór roku, najczęściej spotyka się z przechodzącą koroną, gdzie król lub królowa danego Dworu, rządzi włością w czasie swojej pory roku.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki