FANDOM


Mistyczne Zakony to sformalizowane grupy magów, dzielących wspólne poglądy i stanowisko względem wykorzystania Magii. Większość wywodzi się ze starożytnych czasów Atlantydy i popiera albo Wyrocznie albo Egzarchów.

Dzisiaj istnieje pięć Zakonów popierających Wyrocznie, członków sojuszu znanego jako Pentakl:

Ich przeciwnikami jest inny Zakon, Prorocy Tronu, skupiający sługi Egzarchów. Dzielą się oni na Ministerstwa, każde specjalizujące się w części ich zadania trzymania Upadłego Świata w ich ryzach. Wielkie Ministerstwa to:

Poza wspólnymi poglądami, członkowie danego Zakonu mogą nauczyć się Wysokiej Mowy, jego Rot, czy poznać inne z jego Tajemnic. Spotykają się oni na Konwentach.

Istnieją też psudo-Zakony, niebezpieczne kulty, które nie wybierają ani Wyrocznie ani Egzarchów jako swych patronów. Są to:

W rzadkich przypadkach Przebudzony nie dołącza do któregoś z Zakonów - zostaje one wtedy Apostatą, zdanym tylko na siebie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki